Orientation Day - môžem sa celé leto voziť v golfových autíčkach?

11 April 2019


16.6.2019 - Orientation DayRáno nás už čakal zlatý deduško Bob – vodič nášho bieleho shuttle busu, aby sme prvý krát vyrazili na cestu do Sedony na náš "Orientation day”.

Po ceste, ktorá z Cottonwoodu do Sedony trvala cca hoďku, sme nabrali ešte pár zamestnancov. Približne v polke cesty sa výhľad z našich okien začal dramaticky meniť. Cesta do práce sa rýchlo zmenila na vyhliadkovú jazdu, keď sa v diaľke objavili slávne červené skaly - „Red Rocks“. Čím bližšie sme sa blížili k nášmu rezortu, tým väčšie, pozoruhodnejšie a úžasnejšie tieto skaly boli. Samotný rezort je totiž umiestnený priamo v Boynton kaňone, takže z každej strany ho obklopujú dych berúce skalné steny a útvary. Priznám sa, že chvíľami som zabúdala dýchať a myslela som, že sa mi to celé sníva, a že v skutočnosti som zaspala niekde na sedačke na letisku v Minneapolise.

Enchantment si u mňa vyslúžil ďalší plusový bod, keď nás hneď po príchode ponúkli muffinami a čajom. Yes Please. <3

Veľmi som sa potešila, keď som zbadala známu tvár, ktorá nás privítala na našom Orientation day – Nicole z HR, ktorá s nami robila skypové pohovory. Milá, vždy usmiata osôbka s nadšením pre svoju prácu.

Nicole nás zoznámila s históriou celého rezortu a vysvetľovala, ako sa snažia zachovať tradície pôvodných indiánskych obyvateľov, čo sa mi zdalo super. Dokonca aj spolupracujú s potomkami pôvodných indiánov, ktorí im pomáhajú dizajnovať nejaké veci, alebo im vysvetľujú ich tradície, na základe ktorých je napríklad vybudované “Spa centrum”, do ktorého je celá tá ich filozofia nejako zakomponovaná.

Potom nám robili prehliadku skoro celého rezortu a toho Spa centra, ktoré sa volá Mii amo, čo v Indiánčine znamená “Cesta vpred”.

Tá prehliadka bola že WOW. Zariadené je všetko v príjemných pieskových farbách a všetko tam ladí a nadväzuje na seba. "V Mii ame" je jedna miestnosť, ktorú volajú meditačná, a tá je postavená tak, že v nie veľkej, kruhovej miestnosti nie je podlaha, respektíve, je tam v podstate normálne hlina, (taká ta ich červená antuka), a ľudia tam chodia bosí aby boli spätí s prírodou. V strede tej miestnosti je drevený podstavec, na ktorom je veľký krištáľ a na strope je umiestnené kruhové okno, cez ktoré prúdi svetlo. Na jeden deň v roku, na letný slnovrat zasvieti svetlo na ten krištáľ, ktorý osvieti celú miestnosť. Ďalšie wow? Máme tam prístup aj my, pokiaľ sa tam zmestíme s hosťami. Ďaľšou zaujímavosťou boli umiestnené 3 randomne vyzerajúce balvany na dlhej chodbe. Staršia pracovníčka Mii ama, ktorá nás sprevádzala, nám vysvetlila, že tie kamene majú "rozbiť" príliž mužské vibrácie, ktoré tá dlhá chodba má. Uhm. INAK. Táto žena! Ona mala tak neuveriteľne pokojné vyžarovanie, že som bola upokojená a zrelaxovaná už len v jej prítomnosti a zverila by som jej asi celý svoj život.

Medzi ďalšie zamestnanecké benefity, ktoré nám Nicol predstavila patrí napríklad to, že ak máš odpracovaných viac ako 90 dní, môžeš požiadať o strávenie noci v rezorte s rodinou alebo priateľmi. Cena za jednu noc začína na 600-700 dolároch (džízs krajst) a v tomto prípade by to bolo za 50 dolárov. A také podobné veci. Veľmi ma potešilo, že aktivity ktoré robia v rámci rezortu môžeme využívať aj my. Napríklad vypichla pozorovanie hviezd, lebo v Sedone nemajú pouličné osvetlenie a dajú sa tam úžasne pozorovať hviezdy. Že vraj každý krát prinesú aj teleskop cez ktorý môžeme vidieť prstence Jupitera O_O

IMG_6501.JPG
IMG_6501.JPG
75EDF136-AA66-4ABC-893E-0A331C1508D6.JPG
75EDF136-AA66-4ABC-893E-0A331C1508D6.JPG
IMG_6334.JPG
IMG_6334.JPG
IMG_6297.JPG
IMG_6297.JPG
IMG_5744.JPG
IMG_5744.JPG
IMG_6251.JPG
IMG_6251.JPG
IMG_5749.JPG
IMG_5749.JPG

Počas celého Orientation day si nás striedali rôzni zamestnanci aby nám každý niečo ukázal a všetci boli veľmi milí, niektorí až moc na naše slovenské pomery :D My to až nechápeme s Veronikou ako sú tu ľudia pozitívni. Je to ale aj ich podniková filozofia, ktorú nám vysvetľovali. Každý sa zdraví každému, ak nie si tak blízko na pozdrav, tak zakývaš alebo sa usmeješ a nadviažeš očný kontakt. Všetci sú tam týmto pádom ako taká rodina a aj tak pôsobia. Zamestnancov majú naozaj asi z každého kúta sveta čo je super, lebo každý sa tam naučí trochu z každého jazyka.


Každý týždeň - ktorý im nezačína tradične v Pondelok ako nám ale v Piatok (wut), nám dajú rozpis kedy budeme robiť a s kým. Vždy budeme robiť s nejakým starším zamestnancom, čo vie ako čo treba a bude nás voziť v takých tých golfových autíčkach (hurááá :D) keďže to je veľký komplex, aby sme nemuseli toľko chodiť po celom pozemku.

Jeden týždeň, budeme mať ešte celý tréningový, počas ktorého nás budú zaúčať. Idem sa staviť sama so sebou kedy zistia, že na túto prácu nemám vhodné bunky a pošlú ma domov.

Kvôli tomuto miestu, ktoré je ešte krajšie ako na fotkách to však možno predsa len zvládnem. A kvôli tým golfovým autíčkam, samozrejme!