Skúsenosti mojich klientov s Work and Travel - leto 2019

1 October 2019

Keď som sa minulé leto vrátila z Work and Travel a začala si hľadať vhodné zamestanie, ani som netušila, že si mi podarí nájsť si job v agentúre, ktorá tento program zabezpečuje. Mám teraz možnosť si celý proces vyskúšať aj z opačnej strany a musím povedať, že ma to veľmi baví. Myslím si, že W&T je úžasný program a pocit, že niekomu môžem odovzdať svoje skúsenosti a pomôcť mu splniť si svoj sen, milujem!

Som rada, že som si s niektorými klientami vytvorila super vzťahy a komunikovali sme aj počas ich leta v USA. V tomto článku ti prinášam ich osobné skúsenosti s programom, zážitky a ich pohľad na celý Work and Travel program. Ak ešte váhaš nad prihlásením sa do programu, verím, že aj toto ti pomôže v rozhodovaní.

V prípade otázok o programe ma prosím kontaktuj na maily: domitravels@gmail.com

Zároveň sa chcem poďakovať všetkým "deckám", ktoré mi poslali ich krásne recenzie a super fotky! Som rada, že ste si leto užili podľa vašich predstáv!

Dúfam, že sa ešte stretneme a už teraz sa teším na novú sezónu! :)

---------------------------------------------

Klient: Natália H.

Zamestnávateľ: High Sierra Pools

Miesto: Virginia

Pozícia: Lifeguard


Ahoj Domi, keďže čas sa kráti a ostávajú posledné týždne do návratu domov, chcela by som napísať niečo viac k tomuto letu. Určite by som začala tým, že je to bezkonkurenčne najlepšie leto v mojom živote. Práca je viac menej ako dovolenka, nič náročné a navyše pracuješ cely deň vonku a v super kolektíve. Apartmán a spolubývajúci splnili až nad moje očakávania a ja som nemohla vychytať nič lepšie ďalšia vec čo by som vyzdvihla sú neskutočne obetaví a nápomocní supervisori ktorí sú tu vždy pre nás nech potrebujeme čokoľvek. Za mňa leto topka všetko 100% ... čo sa týkalo vybavovania bolo to oveľa rýchlejšie a ľahšie než minulý rok keď som šla cez inú agentúru, tiež ste nám pomohli vybaviť lacnejšie letenky resp. dali ste nám na ne zľavu. Veľké ďakujem patrí hlavne tebe, pretože aj keď sme ta niekedy otravovali s ozaj somarinami nikdy si neodmietla a vždy nám pomohla bez problémov a s úsmevom! To sa mi minulý rok neskôr pretože iní ľudia majú väčšinou nervy pokiaľ niekto niečo nepochopí.
Takže ďakujem krásne za úžasný a profesionálny prístup a pomoc k tomu zažiť vysnívané leto v USA !

image1 - kópia.jpeg
image1 - kópia.jpeg
image2 - kópia.jpeg
image2 - kópia.jpeg
image3.jpeg
image3.jpeg

Klient: Martin K.

Zamestnávateľ: High Sierra Pools

Miesto: Virginia

Pozícia: Lifeguard


Čaute všetci, ktorí ste už niečo počuli o WaT a stále len o tom rozmýšľate.

Tento rok som ukončil vysokú školu a rozhodol som sa ešte raz si naplno užiť študentské leto a po prvej skúsenosti na WaT v roku 2017, keď som išiel do veľkého sveta úplne sám, toto rozhodnutie bolo už úplne easy.

Ja sa momentálne nachádzam vo Virginii a pracujem ako lifeguard a zároveň ako assistant of pool manager keďže som už na WaT druhý raz. Mojim zamestnávateľom je High Sierra Pools, ktorá je jednou z najväčších spoločností v oblasti manažovania bazénov v tejto časti USA.

No ale vrátim sa ešte o kúsok späť. Aj tento rok som riešil WaT cez Student Agency. Mal som už s nimi skúsenosť takže som vedel čo a ako. V kancelárií v Bratislave pracuje Dominika, ktorá má tiež za sebou skúsenosť z WaT. I keď v tej dobe, keď som začínal riešiť leto v USA bola na svojej pozícií nováčik riešila všetky záležitosti s veľkou ochotou a pohodou. Napriek tomu, že v štádiu riešenia J1 víz sa mne aj môjmu kamošovi vyskytli isté komplikácie a neboli sme 2x spokojní keď nám koordinátorka pre WaT z Čiech povedala že nemôžme ísť, tak sme to nakoniec dali a Dominika nám pár dní pred odletom s úsmevom odovzdala pasy s vízami. Počas leta v USA, ti je aj naďalej k dispozícii a rada sa dozvie ako sa máš.

Na Slovensku si potrebuješ spraviť celo-víkendový kurz na plavčíka aby si mohol vykonávať prácu ako riadne certifikovaný plavčík.

Čo sa týka samotnej práce plavčíka rátaj s tým, že väčšinu času stráviš na bazéne v práci (ale i tam si vieš užiť kopec srandy ale aj zažiť nudné dni, ktoré veľmi padnú vhod). Ďalej je taktiež už na tebe ako efektívne dokážeš stráviť tvoj day off. Či už výletom po okolí (DC, NY, na pláži pri oceáne alebo dlhým spánkom.. skrátka whatever). Určite si tu nájdeš plno kamošov, s ktorými si vieš naplánovať čas cez voľno alebo hoc aj po večeroch rôzne párty po apartmánoch kde budeš ubytovaný.

Momentálne už som v štádiu, že s kamošmi doťahujeme posledné veci na cestovanie na čo sa už neviem dočkať. Celkovo na cestovanie máš v rámci tvojich víz 30 dní, my strávime 22 dní cestovaním.

Mohol by som sa rozpísať ďalej a ďalej ale choď to radšej zažiť, než o tom stále len počúvať.

Moja rada na záver, ak by si sem chcel ísť len kvôli zárobku tak sem radšej ani nechoď :). WaT je najmä o zážitkoch a o tom aby si práve tie zarobené peniaze minul na zážitky, ktoré ti nikto nezoberie.

20190723_144125_copy.png
20190723_144125_copy.png
20190727_174411.jpg
20190727_174411.jpg
IMG_20190807_093256_165.jpg
IMG_20190807_093256_165.jpg

Klient: Lenka K.

Zamestnávateľ: High Sierra Pools

Miesto: Virginia

Pozícia: Lifeguard


Tak. Ako začať? Príprava na Ameriku bola jednoduchá, kvôli tomu, že sme mali veľkú pomoc od student agency a mohli sme sa na nich obrátiť s čímkoľvek. Napriek tomu začiatky v Amerike boli ťažké. Trošku sme to nevypočítali a nemali sme dostatok peňazí na tzv. "smooth start". Nepočítali sme s tým, že paychecky nám prídu o týždeň neskôr, keďže sme prišli pred začiatkom sezóny. Napriek tomu sme to však zvládli a ťažké časy sa skončili, keď ten paycheck nakoniec prišiel. Pracovať na bazéne bolo zo začiatku trochu stresujúce, pretože to bolo prvýkrát, kedy sme mali na starosti ľudské životy a mysleli sme si, že tie nehody sa budú stávať stále, napriek našej snahe, aby sa nestali. Ako sme však čoskoro zistili, ľudia nie sú až takí hlúpi ako sme si mysleli a vedia, čo sa smie a čo sa nesmie a často nám našu prácu uľahčovali tým, že si dali deti do poriadku bez nášho upozornenia.

Niektoré dni ubiehali rýchlejšie ako tie druhé a po čase sa to začalo všetko zlievať dokopy. Našli sme si taký stereotyp, že "ráno vstanem, nachystám sa, idem do práce, prídem domov a idem spať". Pracovať 6 dní do týždňa bolo niečo načo som ja osobne nebola zvyknutá a navyše, keď to bola práca, pri ktorej som väčšinu času iba sedela. Našťastie som si našla na bazéne ľudí, s ktorými som sa skamarátila a keď prišli na bazén, čas bežal akosi rýchlejšie.

Počas obdobia práce náš zamestnávateľ usporiadal niekoľko akcií a na niektorých sme sa aj zúčastnili. Jeden z našich zájazdov bol jednodňový výlet do Ocean City. Bol to naozaj super zážitok, pretože som sa vtedy prvý krát kúpala v oceáne a čo čert nechcel ešte som sa k tomu aj poriadne spálila, lebo sa asi neviem natierať. Druhý výlet, na ktorý sme išli bol výlet do Washingtonu DC, kde sa konal baseballový zápas. Nečakala som, že sa mi to bude tak páčiť! Atmosféra tam bola úžasná.

Dni plynuli a my sme sa ani nenazdali a už bol september. Posledný pracovný deň bol 2. septembra a ja som si ho náramne užila. So všetkými na bazéne som sa rozlúčila a aj teraz mi je za nimi smutno. Mala som možnosť stretnúť úžasných ľudí, ktorí si v mojom srdci vytvorili špeciálne miesto a dúfam, že na nich nikdy nezabudnem.

Po 2. septembri prišli dni, kedy sme išli spoznávať Ameriku. 3. septembra sme leteli do San Francisca, kde sme sa stretli s našimi kamarátmi a na druhý deň sme to San Francisco pobehali skrz na skrz. Po moste Golden Gate sme prešli niekoľkokrát a na konci nášho výletu sme zistili, že sa za to platí, takže nám asi príde ešte nejaký dodatočný, asi nie malý účet. Večer sme sa presunuli do Yosemitského národného parku, kde sme strávili 2 noci. Musím povedať, že z celého výletu sa mi Yosemite páčil asi najviac. Potom sme išli do Sequoijového národného parku, kde stromy boli naozaj očarujúce. Nie je to každý deň, čo vidíte strom s 30 metrovým obvodom kmeňa. 2 dni strávené v LA, kde sme sa hodinu vozili na elektrických kolobežkách po celom Hollywoode bol naozaj zážitok. 5x nás skoro auto zrazilo, pretože sme museli jazdiť po ceste a premávka v LA a ešte k tomu v Hollywoode sa nevyrovná žiadnemu mestu na Slovensku. Zostávalo nám posledných pár dní a my sme sa ocitli vo Vegas, kde sa nakoniec náš road trip skončil, ale ešte nebudeme predbiehať udalosti. Jednu noc sme strávili vo Vegas, kde polovica išla vyskúšať pravý gambling a tá druhá sa išla baviť. Skončila som na párty aj keď mám iba 20 a na ubytovanie sme sa dostali o pol 7 ráno. Druhý deň sme strávili celý deň na bazéne aby sme sa z predošlej noci trochu spamätali. Večer sme však cestovali do Zionu, kde sme strávili pár hodín a pobrali sme sa smerom do Grand Canyonu, kde cesta autom trvala skoro 5 hodín. Vlastne možno aj trvala, lebo niektorí musia mať 20 minútové prestávky každú pol hodinu. No bola to sranda a ja si nesťažujem. Grand Canyon sme videli pri východe slnka, čo bolo naozaj nezabudnuteľné. V ten deň sme sa ešte vybrali pozrieť na Horseshoe bend a večer znova smer Vegas. Ja som v ten večer už však do mesta nešla, pretože mi na druhý deň ráno o 7 letelo lietadlo do Miami. Vo Vegas sa nám s kamarátmi cesty rozišli a v Miami sme sa stretli s druhým kamarátom, ktorý bol na Cruise ship. V deň keď sme prišli do Miami sme ešte večer cestovali späť do Washingotnu. Tam sme sa znovu stretli s našim tureckým spolubývajúcim a o 2 dni nato sme už boli v New Yorku. Aby som bola úprimná, New York vyzerá dobre na fotkách, ale mesto samotné nie je také famózne ako sa zdá, ale to je len môj skromný názor a predsa 100 ľudí 100 chutí. Tu sa náš americký sen však skončil a my sme sa 21. septembra vrátili späť na Slovensko, kde nás čakala krutá realita.

Bol to jeden nezabudnuteľný zážitok a dúfam, že sa tam ocitnem aj o rok. 😊

2019-09-23 04.11.25 1.jpg
2019-09-23 04.11.25 1.jpg
IMG_20190918_193328 2.jpg
IMG_20190918_193328 2.jpg
2019-09-13 07.24.31 1.jpg
2019-09-13 07.24.31 1.jpg

Klient: Denisa T.

Zamestnávateľ: High Sierra Pools

Miesto: Virginia

Pozícia: Lifeguard


V USA som už pomaly 3 mesiace a je to zatiaľ najlepšie leto v mojom živote. Práca plavčíka ma veľmi baví a už teraz sa mi podarilo zachrániť 3 deti takže tá práca má aj naozaj zmysel. Priebeh vybavovania vecí, čo sa týka získania víz a cesty do USA bol veľmi jednoduchý. Najviac mi pri vybavovaní a získaní informácií pomohla Dominika Kulhánkova, ktorá vždy ochotne zodpovedala na každú z mojich otázok. Ďalšie leto sa určite vrátim späť.

image1.jpeg
image1.jpeg
image2.jpeg
image2.jpeg
image4.jpeg
image4.jpeg

Klient: Kristína H.

Zamestnávateľ: Cedar Point Amusement Park

Miesto: Sandusky, Ohio

Pozícia: Merchandise seller


Keďže sme tu už druhý rok tak si myslím že veci máme zabehnuté, vieme čo kde a ako funguje takže život tu je omnoho jednoduchší a tým pádom aj celý ten proces vybavovania bol jednoduchší. Poviem ale úprimne, že ja nie som veľmi spokojná so student agency, ja som aj chcela ísť cez inú agentúru, ale nedalo sa kvôli môjmu zamestnávateľovi Cedar pointu. Ono mne to totiž príde že programový poplatok je veľmi predstavený a že v konečnom dôsledku si aj tak viac ako polovicu z toho vybavujem sama ako napr. zamestnávateľa alebo registráciu na stránke ambasády. Samozrejme tým vôbec nechcem útočiť na teba alebo niečo, toto je čisto spoločnosť ako taká. Musím ale povedať, že tvoje služby boli neporovnateľné s minuloročnými, keďže si bola naozaj k dispozícii. Veľmi sa mi páčia aj tvoje blogy a to teda ja naozaj blogy nečítam a nemusím 😅🥰
Čo sa týka môjho zamestnávateľa tak jediné čo mi vadí je, že nemám toľko hodín koľko by som chcela.
Ale zase to je aj na mojej manažérke samotnej a s tou je teda ťažko😅🙈 inak som spokojná, veď som sa predsa vrátila 😊 musím uznať, že sa máme naozaj dobre, chodíme na výlety ako minulý rok,..boli sme v Clevelande, Tolede, Columbuse a teraz sme vo Vegas 😍 peniaze sú budú aj boli ale troška viac by bodlo😂
Ešte ma len napadlo jedna vec, že troška sme mali problém s tým že ak chcem vyplávať na Carribean cruise tak sme moc nevedeli ako a čo s dokladmi....v SA v Česku mi povedali že si mám vybaviť ESTU.
A tak sa vrátim do USA z plavby....Tu nám ale povedali že máme poštou poslať DS na centrálu CIEE a oni to podpíšu, že môžeme cestovať......troška zmätky a doteraz nevieme že čo😅😅
Pošlem ti aj pár fotiek samozrejme 😉😉 drž sa teda

21C5C78F-5966-4037-B2CB-4A612371842F.JPG
21C5C78F-5966-4037-B2CB-4A612371842F.JPG
4FE6F52E-7A3F-49FC-924F-56453B2A4071.JPG
4FE6F52E-7A3F-49FC-924F-56453B2A4071.JPG
3CFBA955-E188-44C1-81E2-E5D4B4957498.JPG
3CFBA955-E188-44C1-81E2-E5D4B4957498.JPG
F7290AA2-B2ED-4C3B-8FB5-96C9F5B0222A.JPG
F7290AA2-B2ED-4C3B-8FB5-96C9F5B0222A.JPG
4FCB6366-EA8A-460B-A245-BF757905BC51.JPG
4FCB6366-EA8A-460B-A245-BF757905BC51.JPG